20230715_200431 

בעקבות המשבר בחברה הישראלית ובמקביל למחאה העוצמתית הסוחפת אותנו בכל שבוע או יותר לצאת ולהפגין, קמו יוזמות ברחבי הארץ שמטרתן שיח והידברות בין הקבוצות השונות. גם אצלנו התגבשה קבוצה של תושבי עמק חפר, שהרגישו צורך לפתוח ערוצי הידברות בין תושבי העמק. הקבוצה יוזמת כמה ערוצי הידברות:

ערוץ ראשון – התשמע קולי. סדרת מפגשים שמטרתה לאפשר לתושבי עמק חפר והסביבה להיחשף ולהבין את הלכי הרוח ונקודות המבט של קבוצות שונות בישראל שחשוב שנכיר. המפגש הראשון התקיים בבית יצחק עם גב' עדינה בר שלום מהחברה החרדית הפועלת שנים לחיבור בין חרדים לחילונים.

המפגש השני התקיים במשמר השרון עם הרב יהודה שרלו וליאור טל שדה ובו התנהל חשבון נפש על אופני ניהול המחלוקות בין החברה הדתית-לאומית לחברה החילונית בישראל והתייחסות לכאבים המפרידים בין ציבורים אלה.

המפגש השלישי התקיים במעברות עם אבי דבוש ועסק בתהום הפעורה בין "ישראל השנייה" ו-"ישראל הראשונה" ובין הפריפריה למרכז בישראל. היה מרגש לשמוע אנשים מהעמק ששיתפו בזכרונות כואבים של הדרה מתקופת ביה"ס, אליהם לא היו מודעים יתר התושבים עד היום.

מפגש רביעי התקיים בבית העם כפר ידידיה עם רים יונס, מייסדת חברת טכנולוגיה רפואית ופעילה חברתית בתחום החינוך וד"ר תאבת אבו ראס, מנכ"ל משותף של יוזמות אברהם. עלו השינויים והמכשולים בהשתלבות ערבים בחברה הישראלית ולמה הרפורמה המשפטית לא מוציאה אותם לרחובות.

מפגש חמישי יתקיים ב-2 באוגוסט במועדון גח"א עם אבי יאלו ויעסוק באתגרים בהשתלבות קהילת יוצאי אתיופיה, ממחאת יוצאי אתיופיה ועד המהפכה המשטרית. בהמשך מתוכננים מפגשים נוספים.

ערוץ שני – מעגלי שיח והקשבה. התקיימו שלושה מפגשים בחיבת ציון, כפר הרא"ה וחניאל, בקבוצות מעורבות קטנות ובהנחיה משותפת של מנחה דתי/ת וחילוני/ת.

ערוץ שלישי – שיתוף עם ז.י.ת. יוזמה ראשונה – בתים מחברים (24-26 ביולי) בבתים פרטיים בחיבת ציון, חניאל, בת חפר וכפר ויתקין. לקראת תשעה באב, שיח וחיבור במציאות המורכבת בחברה הישראלית בימים אלה.

ערוץ רביעי – הנגשת מידע להצטרפות ליוזמות ארציות. כגון בואו נדבר דמוקרטיה/הרבעון הרביעי ועוד.

20230715_205937

כשותפים ליוזמה, התבקשנו לפרסם כל אחד ביישובו ואז התבהר לי שערוצי התקשורת שלנו מפרסמים כמעט רק אירועים מקומיים וחוץ מדף הפייסבוק בעצם אין ערוץ תקשורת מקומי המחבר אותנו לאירועים סביבנו. נראה לי כי בתקופה הזו יש חשיבות מיוחדת ליצור ערוצי תקשורת פתוחים בין התושבים בישובים השונים, שחלקם תומכים וחלק מתנגדים למהלכי הממשלה, כדי למנוע עימותים מיותרים שכבר מאיימים עלינו. כל זמן שאין ערוץ מתאים לפרסום, אפשר לפנות אלי כדי לקבל מידע ו/או להצטרף לצוות המוביל.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

42495896