אבן הפינה לשכונה ג' הונחה בשלבים או שאולי הונחו כמה אבני פינה, רובן סימבוליות, לאורך די הרבה שנים. שלב ועוד שלב, עוד הצבעה, עוד חתימה, קצת אחורה ואז קדימה אבל ביום שישי לוהט של אמצע חודש יולי 2023, הונחה האבן הקונקרטית, המוחשית (אף שגם היא סימבולית במידה רבה) לציון תחילת בנייתם של בתי השכונה. 60 משפחות, במגוון גילאים ושלבי חיים, הגיעו עד הלום והתרגשו להיפגש ולציין את הרגע.

טקס שכונה ג

הטקס, שנערך בצל כמה עצי אקליפטוס בשטח השכונה העתידית, אורגן ובוצע על-ידי דיירי/ות השכונה (בליווי ותמיכה משמעותיים של מור נואמה). שלטים עם שמה של כל משפחה עמדו במקום בו יקום ביתה ומוטיב "הבית" נשזר בברכות ובשירים והזכיר לכולם שמהאבן הראשונה הזו עומדת לקום כאן שכונה שלמה.

עוד נשזר בדברים הקשר בין עבר להווה ולעתיד: גלית שאול, ראשת המועצה, הדגישה את נוכחותם של שלושה וארבעה דורות היושבים בקהל ומסמלים את ההמשכיות רבת השנים במקום וליאורה, יו"ר הקהילה, תיארה היטב את רצף ההתפתחות הקהילתית בגח"א בעשור וקצת האחרונים, כאשר דימתה את הקמת השכונות החדשות כתהליך בנייה של בית: שכונה א' היא האדמה, שכונה ב' היא הבלוקים ושכונה ג' היא הגג. הבית הפרטי בתוך הבית הקהילתי.

יותם זיו היטיב לבקש בדברים שאמר בטקס: "בבואנו לייסד את ביתנו הפרטי ואת ביתנו המשותף כשכונה וכחלק מקהילת גבעת חיים איחוד, אנו מבקשים: לו תהי הברכה שוכנת בבתינו ובשכונתנו ובקיבוצנו".

צילום: עופר נווה

צילום: עופר נווה

ואם התחלנו עם אבן (סימבולית ומוחשית) נסיים עם אבנים. בברכה שכתבה והקריאה מיכל בן-נח בשם הבונות והבונים בשכונה ג' בטקס, ביקשה: "במעמד זה אני רוצה לפנות לאבנים שיהיו לנו בית. לפנות אליהן ולבקש שייתנו לנו מחוזקן הפיזי והמטאפיזי, להמשיך להתמיד ביחד. מאבני היסוד נבקש יסודות חזקים. מאבני המשקע נבקש שישלבו יחד את כל השכבות השונות והשלבים השונים למשהו אחיד, לכיד וחזק. מהאבנים היקרות נבקש שלא יהיו יקרות מדי ושינקדו את השכונה שלנו בזוהר. אבקש מהאבנים שיעזרו לנו לייצר יחד גדול יותר מסכום חלקיו, כפי שערימת אבנים יודעת בדרך קסם להפוך בכוחות משותפים לבית".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

42495896