Hamachleva81

היי קיבוץ גבעת חיים. עם כל הכבוד לכתבות ב"הארץ", Ynet, או "כלכליסט", אין סלב כמו להופיע בעלון של הקיבוץ ולכבוד שבועות – אנחנו מרגישים שזה לגמרי הזמן לעדכן מה קורה במחלבה הקטנה.

בשבועות בשנה שעברה, הייתה לנו עסקה גדולה מאוד עם חברת הייטק בתחום הגיימינג, שרכשה מאיתנו 600 קילו גבינה עבור עובדיה. למרות שהשנה עסקה כזו כנראה לא תהיה (צרות אמיתיות בהייטק מה שנקרא) אנחנו בהכנות נמרצות לחג:

מכינים את המלאים ואת האריזות למוצרלות ופונים לקבוצות לרכישות מרוכזות של גבינות.

הגבינות הקשות כמובן כבר מוכנות, אז כל מה שנשאר הוא למתוח מוצרלות ואם בכך עסקינן, נספר כי בתקופה האחרונה הגברנו מאוד את ייצור משפחת המוצרלות, מה שנקרא באיטלקית: "פסטה פילאטה" (גבן נמתח).

Hamachleva53

כל כך הגברנו את הייצור, שאם בעבר היה רכב הקירור שלנו מלא בגלגלי גבינה קשה, היום הוא מלא בקופסאות ממשפחת המוצרלות – מוצרלה כדור, מוצרלה נחשים, סקמורצה וסטראצ'טלה (קרעי מוצרלה בשמנת- המילוי האמיתי של הבוראטה).

את המוצרלות מייצרים לרוב במכונות ענק המבצעות את כל התהליך אבל כאן, במחלבה הקטנה, תמיר מותח את המוצרלות ביד, מה שמעניק להן מרקם רך וטעם מיוחד המביא אלינו קונים מכל הארץ שבאים עבור המוצרלות שלנו. על-מנת לסבר את האוזן – מכונה יכולה לעשות 200 קילו מוצרלה בשעה, כשתמיר עושה רק 13.

Hamachleva5

אנחנו ממשיכים בקו של מכירה בעיקר לשפים ומסעדות שף, שזה שוק שמעריך ויכול לשלם עבור מוצר שכזה. כך, למשל, יש מנה עם גבינת הסטראצ'טלה שלנו בבר היין "תרצה בר", מבית המסעדה המעוטרת OCD. מנה מצויינת של סטראצ'טלה עם ירקות ירוקים, המומלצת בחום.

כפי שאתם יכולים לראות גם על מדפי הכלבולית, המחלבה משתנה כל הזמן. בגלל שאנחנו חדשים, אנחנו בתנועה, לומדים את השוק ואת היכולת שלנו לנווט בתוכו. אנחנו נמצאים בשוק היוקרה והבוטיק, המושפע גם ממצב כלכלי ולצערנו גם ממצבים פוליטיים. ההפגנות חוסמות בשבת בערב את הכניסות לתל אביב וזה משפיע על המסעדות שעובדות איתנו ומן הסתם גם עלינו.

לכן אנחנו חייבים להיות כל הזמן עם היד על הדופק, לבדוק שווקים חדשים ולא לתת לתקופה כזו או אחרת להשפיע עלינו ועל הגבינות שלנו, כי לא בוכים על חלב שנשפך. ונשפך.

Hamachleva19

עוד שינוי משמעותי שהתרחש לאחרונה במחלבה, הוא צירוף עובד קבוע לצוות. עד לא מזמן רק תמיר היה על הייצור ודנה על כל השאר. זה היה אינטנסיבי ביותר והחלטנו שהגיע הזמן להרחיב את המשפחה הקטנה של המחלבה הקטנה. בנובמבר הצטרף אלינו ערן מעין החורש שעובד גם בבירצה וארבע פעמים בשבוע הוא מגיע למחלבה ועוזר בעיקר בימי הייצור ובטיפול בגבינות.

Hamachleva27

לסיכום, למרות ההתפתחות והגדילה, אנחנו מקווים מאוד שהמחלבה הקטנה תישאר קטנה, בוטיקית עם עובדים מעטים, מחלבה בה חותמת היד שלנו נוכחת ומורגשת.

Hamachleva48

לקראת שבועות נפרסם בקבוצות הוואטסאפ והפייסבוק של הקיבוץ פרטים על מארזי הגבינות שתוכלו לרכוש. אספר פה (ואתם הראשונים לדעת) שבשבועות נפתח גבינות אקסטרה מיושנות ומיוחדות. כדאי לעקוב אחרינו בפייסבוק ובאינסטגרם. שיהיה חג שבועות שמח ונתראה בחנות.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

42495896