IMG-20230511-WA0056

בחורף קפצה לעפרי תזכורת בפייסבוק.

פוסט ובו תמונה של עשרות בגדים רטובים סביב מתקן המחזורית ובו היא מבקשת מאיתנו לא להשאיר כך בגדים ושואלת האם יש למישהו רעיון או כיוון להקמת מקום – בוטק'ה קטן ליד שנייה בקיבוץ. חלפו שנתיים וחצי מהפוסט ומהכפפה שעפרי זרקה ושירה ואני תפסנו. זה ממש לא בוטק'ה. יש לנו מקום גדול, מרווח וממוזג ואנחנו גאות בו ואוהבות אותו.

עם חילופי העונות אנחנו שמחות לערוך סיכום קצר, לספר מה כן ומה לא, מה היה ומה הלאה.

אז מה כן?

יש לנו חנות חברתית במחירים מגוחכים עם מלאי המתחדש בצורה שבועית ומוצג בצורה נוחה ומזמינה: תינוקות וילדים, פריטי נשים חדשים עם טיקט ומציאות וינטג' נדירות, גברים (עקב אכילס של תחום היד השנייה) ופינת נוער שווה ביותר, כולל ארון מלא בחולצות "משגב". פשוט אל תקנו חולצות בית-ספר, זו ההוצאה המיותרת ביותר בעולם.

לצד לקוחות קבועים ומתחדשים, אנחנו חייבות ושמחות לציין את צוות המתנדבות המסור של המקום שמגיע בכל שבוע, בשגרה ובפרויקטים חד-פעמיים. בלעדיהן המקום לא היה חצי ממה שהוא.

המתנדבות עוסקות בעיקר בארגון המקום (מיון, קיפול וסידור) ואנחנו זקוקות למתנדבים.ות נוספים.ות אשר ייקחו חלק בפתיחת המקום, על-מנת שנוכל להגדיל את ימי ושעות הפתיחה. מדובר בתורנות קצרה ונעימה (ששכרה בצידה- מתנדבים קבועים לוקחים בגדים ללא עלות).

בעבר החזקנו מלאי של כלי בית וציוד תינוקות אבל החלטנו לסיים את זה. יש בחוץ עמדת קח-תן ובה בעיקר ספרים ומשחקים. אתם מוזמנים להביא ולקחת בשמחה, אנא השאירו אותה מסודרת! גילינו שציוד ביתי גדול (דוגמת מיטת תינוק, ריהוט) עדיף להציע בקבוצות הוואטסאפ והפייסבוק של גח"א. כמעט תמיד יש מי שבדיוק זקוק למה שאתם בדיוק מעיפים מהבית.

פתחנו בפורים את חדר התחפושות שלנו שהחליף את המחסן המפואר של ענת. הגיעו אנשים רבים, גם מחוץ לקיבוץ ושמחנו מאוד שאנשים נמנעים מרכישת תחפושת חד-פעמית. יצאו מדלתנו כמה חבר'ה סופר מקוריים!.

התחפושות זמינות כל השנה להפקות בית-ספר או אחרות, לימי הולדת ומסיבות ולכל מה שמתחשק.

IMG-20230511-WA0064

בנוסף, תמיד יש אצלנו קפסולות קפה ובירה במקרר ואנחנו מזמינות אתכם להגיע ולהעביר אחר צהריים נעים בפתיחה עצמית של המקום. לא חייבים לחכות שיפתח ולא חייבים לבוא בשביל הבגדים. אפשר תמיד להתקשר אלינו ולקבל את פרטי הכניסה (יש לנו מנעול ספרות עם קוד מתחלף). כיף מאוד להעביר שם שעה של משחקי קופסה, בובות, דשא וקפה. אתם מוזמנים מאוד! ונשמח שתביאו גם חברים מחוץ לקיבוץ להכיר את המקום.

באותו נושא: לאחר כמה נסיונות מוצלחים, אנחנו מזמינות גם את מי שמעוניין להעביר במקום סדנה, ישיבה או כל מפגש אחר לתאם איתנו – נשמח להעמיד את המקום לרשותכם.

ומה אנחנו לא?

פח.

מחזורית.

מכבסה.

ולכן, אל תביאו לנו ביגוד שאינו מכובס, קרוע או עם שערות של כלב (גם לא של חתול). אל תביאו שק ביגוד ששכב שנתיים במחסן והעלה אבק, אנחנו גם לא רוצות תיקים מוכתמים או מתקלפים, ציוד שבור, משחקים שחסרים בהם חלקים, שואב אבק שלא פועל, תחתונים שאבד עליהם הכלח או תחתונים בכלל, תרופות או שיניים תותבות (הכל דוגמאות אמיתיות מאוד מהחיים האמיתיים מאוד). מעבר לעבודה הרבה של מיון הכמויות האדירות, זה פשוט לא מכבד, אותנו ואתכם.

מחזורית הביגוד עברה למקומה החדש, קרוב לחנות מתחת לחד"א. כל מה שלא ראוי ללבישה (וכדאי לזכור שגם לנזקקים יש כבוד וסטנדרטים) הביאו לשם. חסכו לנו מראש את עבודת המיון (אנחנו ממיינות כל שקית שמגיעה באור השמש כדי לוודא שאין כתמים או חורים) וזרקו ישירות לשם.

IMG-20230207-WA0010

דיברנו בתחילת הכתבה על מחירים מגוחכים. אז 5 ש"ח כאן ו-10 ש"ח שם ובסוף זה מצטבר לסכום נאה. אנחנו חושבות כל הזמן איך להחזיר לקהילה, בין שבתרומה לנזקקים, חברינו לקהילת מדינת ישראל, שכנים שלנו בכל מיני מקומות, (הם הולכים ומתרבים. בכל שבוע אנחנו מעבירות כמה שקי תרומה למשפחות נזקקות בנתניה ובעזרת שותפה שלנו לחזון מקיבוץ המעפיל, גם לכל חלקי הארץ), חברינו לקהילת בני האדם (העברנו מספר פעמים תרומות לשטחים בעזרת "נשים עושות שלום" ולפליטים מאוקראינה) ובין שבאירועים לקהילת גבעת חיים. יש לנו כמה תכנונים לקיץ הקרוב ונשמח מאוד לשמוע מכל מי שיש לו רעיון וליצור שיתוף פעולה.

מאחלות לכולם.ן קיץ נהדר, המשך צרכנות נבונה ומתחשבת ועולם ירוק ונקי.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

42495896